محاسن برنامه های نوار حفاری و معایب محاسبه سنتی

معاملات، داد وستد، خرید و فروش و  هرگونه برآوردی یا هرگونه حساب و کتابی از دیرباز و همواره از مهمترین ارکان زندگی روزمره بشر بوده. برای انجام این اعمال، محاسبات ریاضی و همچنین ثبت و نگارش آنها امری حیاتیست. ثبت حسابها و تراکنش های کالایی و مالی و بخصوص محاسبات و برآورد های مربوط به آن ، به صورت سنتی، دستی و دفتری نیازمند هزینه و وقت بسیار زیادی است.

از فروشگاه ها و واحد های تجاری کوچک تا موسسات و کارخانجات بزرگ همه و همه با روش ثبت دفتری و دستی متقبل هزینه ی بالا ، نیروی انسانی ، و همچنین هدر رفتن وقت بسیار زیادی میشوند.

با پیشرفت ماشین حساب ها و کامپیوتر ها بشر گام بزرگی در عرصه ی محاسبه و برآوردها برداشته است. وجود یک کامپیوتر به تنهایی برای انجام این امور پیچیده و زمانبر کافی نیست، بخصوص ثبت جداگانه و انجام محاسبات جداگانه بوسیله  کامپیوتر توسط کاربر هرچند از روش محاسبات دستی راحت تر است، اما بازهم با دشواری فراوان و خستگی کاربر همراه است.

برنامه های تخصصی طراحی شده توسط تیم و مدیریت سایت نوار حفاری با هدف سهولت در انجام تمامی امور محاسبات و برآوردها به صورت کاربردی وبه صورت اتوماتیک و حداقل اپراتور یا دخالت نیروی انسانی ایجاد شده و به مرور با گذر زمان به موفقیت های زیادی دست پیدا کرده اند.

این برنامه ها به گونه ای طراحی و فرمول نویسی می شوند که کاربر با حداقل دانش ریاضیات و محاسبات بتواند نیاز خود را در زمینه محاسبات پیچیده ریاضی تا حدود بسیار زیادی برطرف کند.

تفاوت بین برنامه های طراحی شده توسط تیم و مدیریت سایت نوار حفاری و روش های سنتی محاسبه دستی به قدری زیاد است که رشد و توسعه این برنامه ها به طور چشمگیری درحال پیشرفت است.

به طور مثال در محاسبه به صورت دستی حداقل به چند برگه فیزیکی نیاز است که زمان و تعداد دفعات استفاده از آن بسیار محدود است و در عین حال انجام هر برآوردی چندین محاسبه را می طلبد و هر سطر محاسبه در هر ردیفی ناگزیر به انجام چندین و چند محاسبه و ورود اطلاعات توسط شخص میباشد، که طبعاً درصد خطا و اشتباه در محاسبات به صورت دستی و سنتی به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد. همچنین در این روش از محاسبه قابلیت اصلاح اشتباهات بسیار محدود است، به گونه ای که گاهی تصحیح یک اشتباه مستلزم تکرار چندین محاسبه دیگر تا رسیدن به نتیجه می باشد.

در برنامه های طراحی شده که در سایت نوار حفاری ارائه شده هیچ محدودیتی برای ثبت و محاسبات وجود ندارد، تغییرات و تصحیحات به سرعت و به سهولت انجام می شود. و مهم اینکه درصد خطای محاسبه به طور قابل توجهی کمتر از سایر روش ها و در واقع  صفر است.

سهولت استفاده از برنامه های نوار حفاری و سرعت محاسبات این امکان را به ما میدهد تا هر برآوردی را ظرف مدت بسیار کوتاهی در واقع در کسری از ثانیه بدست بیاوریم، محاسباتی که دست یافتن به آنها در روش دستی بقدری دشوار و پیچیده است که شاید وقت بسیار زیادی صرف آن شود.

مزیت استفاده از برنامه های سایت نوار حفاری موجب صرفه جویی بسیار زیادی در زمان، هزینه، یکسان سازی روش محاسبات کاربران، حذف اشتباهات کاربران، در دسترس بودن مستندات قانونی و در نهایت موجب بروز حس خوب و آرامش خیال بابت صحت محاسبات در کاربران می شود.

مزیت های دیگری نظیر حفاظت اطلاعات و امنیت آنها مزیت بسیار برزگی نسبت به سایر سیستم های برآورد بحساب می آید. تهیه یک نسخه از اطلاعات میتواند کمک بسیاری در حفظ آنها نماید که در این امر برنامه های نوار حفاری بدون محدودیت در تعداد، در زمان کوتاهی قابل انجام می باشد.

همچنین کد گذاری و رمز گذاری اطلاعات امکانی است که حتی درصورت ربوده شدن، شخص دیگری به اطلاعات دسترسی پیدا نخواهد کرد.

در مجموع استفاده از برنامه های ارائه شده در سایت نوار حفاری بعلت نیاز کمتر به نیروی انسانی و دانش محاسبات ریاضی ، در تمام موارد نسبت به سایر روش ها برتری فوق العاده و اجتناب ناپذیری دارد و به سرعت درحال جایگزینی با سایر روشهای سنتی در کل دنیا می باشد.

این مطالب را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
تبلیغ